+421908548551
info@recyklaciapanelov.sk

proces recyklacie panelov

Sklo:

sklo slarne panely

Ultra čisté solárne sklo s nízkym obsahom železa.

Počas recyklácie, je rozomleté na jemný prášok a opäť spracované do penového skla pre použitie v stavebnom priemysle.

Rám:

recyklovanie hliníku zo solárnych panelov

Rám, ako aj rohové diely, ktoré ich drží pohromade, sú vyrobené výhradne z 100% hliníka.

Tento kov sa izoluje pre drvenie pomocou elektromagnetických a mechanickej postupov, a potom môže byť priamo znovu použitá ako surový hliník v kovopriemysle.

Káble:

solarne kable recyklacia

Káble obsahujú medený vodič. Spôsoby získania medi z káblov sú dobre známe a sú používané v priemysle recyklácie po dlhú dobu. Najnovšie metódy a postupy sú využívané u našich recyklačných partnerov.

Plasty:

Tieto materiály sa používajú na rôzne komponenty panelu:
Izolácie z medených drôtov sú oddelené od medi a pridané do ostatných plastov z panela a tie idú do recyklačného procesu pre plasty.

V rámci Európskej únie, na správnu recykláciu elektrických zariadení a jeho financovania zo strany výrobcov a distribútorov, je upravená smernicou o odpadoch z elektrických a elektronických zariadení (OEEZ). Posledná revízia smernice WEEE je v súčasnej dobe transpozícia, jednotlivých národných vlád, a teraz sa doplnili solárne panely ako normálny elektroodpad, ako je tomu u televízorov alebo počítačov na konci ich životného cyklu.

Až do teraz, solárne panely boli výnimku z tejto smernice, ale od roku 2016 každá krajina vo svojom programe odpadového hospodárstva musí doplniť solárne panely do svojich smerníc.